Redukcje do angielskich butli gazowych 0
Redukcje do angielskich butli gazowych

W sezonie wiosennym jednym z najczęściej kierowanych do nas pytań jest to o przejściówki lub redukcje do angielskich butli gazowych. Jest to temat szczególnie istotny dla kientów, którzy stali się szczęśliwymi posiadaczami przyczepy kempingowej z Anglii.

Na wstępie należy podkreślić, że w Wielkiej Brytanii podobnie jak w innych krajach nie ma jednego standardu butli gazowych. Przed zakupem przejściówki prosimy o sprawdzenie czy wymiary są odpowiednie.

 

Do podłączenia widocznych na zdjęciach powyżej angielskich butli do polskiego reduktora służy redukcja Euroset nr 4 (gwint wewnętrzny pasujący do angielskiej butli gazowej, gwint zewnętrzny identyczny jak w polskiej butli 11kg):

Specyfikacja gwintu wewnętrznego:

Bardzo popularne jest również rozwiązanie odwrotne, czyli podłączenie polskiej butli gazowej 11kg do angielskiej instalacji gazowej. Do tego służy adapter D4 (gwint wewnętrzny pasujący do polskiej butli 11kg, gwint zewnętrzny identyczny jak w angielskiej butli gazowej):

Dla klientów, których przyczepa wyposażona jest w np: monocontrol Truma proponujemy wymianę przewodu, na taki który będzie pasował do polskiej butli gazowej. W ofercie posiadamy przewody ciśnieniowe w trzech długościach: 40cm, 70cm oraz 120cm oraz przewody z zabezpieczeniem SBS w dwóch długościach: 45cm oraz 75cm.

Wykaz produktów:

W Wielkiej Brytanii popularne są również butle Calor ® oraz Safefill ®

  

 

Do wyżej wymienionych butli posiadamy w ofercie adapter dzięki, któremu osiągniemy wyjście jak w polskiej butli 11kg:

   

Ponadto posiadamy w ofercie przejściówki do tankowania butli z dystrybutora LPG:

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl