Jak podłączyć polską butlę gazową w angielskiej przyczepce? 0
Instrukcja obsługi Truma DuoControl CS

Często docierają do nas klienci, którzy dokonali zakupu angielskiej (lub innego pochodzenia) przyczepy kempingowej i nie mogą połączyć istniejącej instalacji gazowej z polską butlą gazową.

Dlaczego nie polecamy adapterów?

W instalacjach gazowych staramy się unikać zbędnych, dodatkowych połączeń. Każda redukcja czy też każdy adapter to potencjalna nieszczelność. Odpowiednie adaptery są również dość drogie (około 50 zł), a nadal zostajemy ze starym wężem, o którego jakości i stanie niewiele wiemy…

Jak podłączyć polską butlę do angielskiej, szwedzkiej, niemieckiej instalacji?

Polecamy naszym klientom wymianę przewodu na nowy. Węże są elementem eksploatacyjnym, według zaleceń producentów powinniśmy je wymieniać nie rzadziej niż co 5 lat. Większość nowych nabywców używanych przyczep kempingowych nie zna daty montażu ostatniego przewodu. Także większość osób, które planują sprzedać przyczepę czy kampera nie inwestuje w wymianę przewodów gazowych.

Standard M20x1,5

Jeżeli masz którykolwiek z reduktorów ze zdjęcia potrzebujesz przewodu ze złączem M20x1,5. Możesz też upewnić się mierząc średnicę gwintu w reduktorze, na który przykręcasz wąż. Powinna mieć równo 2 cm (20 mm). Jest to gwint prawoskrętny. 

Jeśli reduktor w Twojej nowej przyczepce wygląda zupełnie inaczej i nie ma gwintu M20x1,5 (20 mm) napisz do nas sklep@gaz-but.pl Doradzimy inny, odpowiedni produkt.

Uwaga! Wysokie ciśnienie!

Między butlą gazową (czy to polską czy angielską) a reduktorem gaz płynie wysokim ciśnieniem. Dopiero reduktor redukuje to ciśnienie to znacznie mniejszego poziomu 50 mbar lub 30 mbar. Każdy przewód łączący butlę z reduktorem musi mieć mechanicznie zakute końcówki. Niedopuszczalny jest montaż złączek i zabezpieczanie ich opaskami zaciskowymi.

Długość węża do butli gazowej

Z powodu ograniczonej ilości miejsca w przyczepach kempingowych i kamperach powodzeniem cieszą się krótkie przewody – o długości 40-45 cm. W naszej ofercie posiadamy też dłuższe węże o długości 70 cm oraz 120 cm.

Zabezpieczenie SBS

Zabezpieczenie chroniące przed wyciekiem w przypadku pęknięcia węża SPS zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi gazu w przypadku pęknięcia węża. W momencie uszkodzenia przewodu następuje gwałtowny spadek ciśnienia. Stożkowy grzybek zamykający naciska na gniazdo zaworu. Dopływ gazu zostaje odcięty, a gaz nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz.

Rodzaje przewodów

Wszystkie prezentowane poniżej przewody będą odpowiednie do podłączenia polskich butli z zaworem 21,8L czyli butli 11kg i 8kg oraz butli Gasbank z zaworem single: stalowych 8kg i 11kg oraz kompozytowych: 5kg, 7kg oraz 11kg.

Cavagna Group (Reca) to włoska firma specjalizująca się w akcesoriach gazowych. Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem ceny do jakości.

Wąż Reca z SBS 70 cm

Bardzo popularne są w Polsce przewody niemieckiej marki GOK. Odznaczają się żółtą etykietą z normą oraz datą żywotności przewodu. Występują z zabezpieczeniem SBS oraz bez zabezpieczenia.

Wąż GOK z zabezpieczeniem SBS 45 cm

Wąż GOK z zabezpieczeniem SBS 75 cm

Wąż GOK 45 cm

Wąż GOK 75 cm

Pozostałe przewody w naszej ofercie:

Wąż 40 cm

Wąż 70 cm

Wąż 120 cm

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl