Węże w kamperach i przyczepach kempingowych 2
Węże w kamperach i przyczepach kempingowych

Często zgłaszają się do nas klienci, którzy sprowadzili z zagranicy przyczepę kemingową i chcą zasilać ją z polskiej butli 11kg. Zwykle pytają o przejściówki. Różne adaptery są oczywiście u nas dostępne, ale ich dobór wymaga wiedzy klienta o zakończeniu węża, o rozmiarze i rodzaju gwintu (nakrętki) w obecnym przewodzie. Często lepszym rozwiązaniem wydaje się wymiana całego węża od reduktora do butli.

Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie zapewniające również bezpieczeństwo użytkowania. Unikamy dodatkowych połączeń (jak w przypadku zastosowania przejściówki lub przejściówek). Przewody w instalacjach przyczep i kamperów mają też datę ważności, zwykle jest to 5 lat. Poniżej przedstawiamy ofertę przewodów do zasilania reduktorów: Truma Monocontrol, Truma DuoControl, Caramatic ProTwo, Caramatic DriveTwo, Caramatic DriveOne, Cavagna Gropu, Reca. Wymienione reduktory zespolone (od strony butli gazowej) zakończone są gwintem M20x1,5 i stanowi to europejski standard.

Do podłączenia butli Nano:

Przewody Caramatic z zabezpieczeniem SBS. Zabezpieczenie chroniące przed wyciekiem w przypadku pęknięcia węża SPS zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi gazu w przypadku pęknięcia węża. W przypadku uszkodzenia przewodu następuje gwałtowny spadek ciśnienia. Stożkowy grzybek zamykający naciska na gniazdo zaworu. Dopływ gazu zostaje odcięty, a gaz nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz.

Przewody Caramatic. Wysokociśnieniowy wąż (30 bar) do instalacji gazu propan-butan w przyczepach kempingowych, kamerach i domkach holenderskich. Odporny na niskie temperatury do -30 stopni C.

Przewód do reduktora. Gumowy, zbrojony i wyjątkowo elastyczny wąż do gazu propan-butan marki Semperit. Cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, starzenie, i warunki atmosferyczne, odporny na niskie temperatury. Zakuty mechanicznie, sprawdzony wysokociśnieniowo, złączki polskiej produkcji.

 

Komentarze do wpisu (2)

11 lutego 2023

Witam! Po kliknięciu na długość węża niestety nie otwiera się odpowiednia strona. Pozdrawiam, Jerzy

11 lutego 2023

Przepraszam, opanowałem sytuację. Pozdrawiam, Jerzy.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl