Węże w kamperach i przyczepach kempingowych 0
Węże w kamperach i przyczepach kempingowych

Często zgłaszają się do nas klienci, którzy sprowadzili z zagranicy przyczepę kemingową i chcą zasilać ją z polskiej butli 11kg. Zwykle pytają o przejściówki. Różne adaptery są oczywiście u nas dostępne, ale ich dobór wymaga wiedzy klienta o zakończeniu węża, o rozmiarze i rodzaju gwintu (nakrętki) w obecnym przewodzie. Często lepszym rozwiązaniem wydaje się wymiana całego węża od reduktora do butli.

Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie zapewniające również bezpieczeństwo użytkowania. Unikamy dodatkowych połączeń (jak w przypadku zastosowania przejściówki lub przejściówek). Przewody w instalacjach przyczep i kamperów mają też datę ważności, zwykle jest to 5 lat. Poniżej przedstawiamy ofertę przewodów do zasilania reduktorów: Truma Monocontrol, Truma DuoControl, Caramatic ProTwo, Caramatic DriveTwo, Caramatic DriveOne, Cavagna Gropu, Reca. Wymienione reduktory zespolone (od strony butli gazowej) zakończone są gwintem M20x1,5 i stanowi to europejski standard.

Do podłączenia butli Nano:

Przewody Caramatic z zabezpieczeniem SBS. Zabezpieczenie chroniące przed wyciekiem w przypadku pęknięcia węża SPS zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi gazu w przypadku pęknięcia węża. W przypadku uszkodzenia przewodu następuje gwałtowny spadek ciśnienia. Stożkowy grzybek zamykający naciska na gniazdo zaworu. Dopływ gazu zostaje odcięty, a gaz nie ma możliwości wydostania się na zewnątrz.

Przewody Caramatic. Wysokociśnieniowy wąż (30 bar) do instalacji gazu propan-butan w przyczepach kempingowych, kamerach i domkach holenderskich. Odporny na niskie temperatury do -30 stopni C.

Przewód do reduktora. Gumowy, zbrojony i wyjątkowo elastyczny wąż do gazu propan-butan marki Semperit. Cechuje się wysoką odpornością na ścieranie, starzenie, i warunki atmosferyczne, odporny na niskie temperatury. Zakuty mechanicznie, sprawdzony wysokociśnieniowo, złączki polskiej produkcji.

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl