Moje Drzewko Pomarańczowe 0
Moje Drzewko Pomarańczowe

„Wreszcie zrozumiałem, co to znaczy ból. Ból to wcale nie znaczy dostać lanie, aż się mdleje. Ani nie znaczy rozciąć sobie stopę odłamkiem szkła tak, że lekarz musi ją zszywać. Ból zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boli nas calutkie serce i zdaje się nam, że zaraz przez to umrzemy, i na dodatek nie możemy nikomu zdradzić naszego sekretu. Ból sprawia, że nie chce nam się ruszać ani ręką, ani nogą ani nawet przekręcić głowy na poduszce”. 
José Mauro de Vasconcelos "Moje drzewko pomarańczowe"

Misja

Fundacja Moje Drzewko Pomarańczowe zrodziła się w proteście na niesprawiedliwy los dzieci i młodzieży.

Powstała z potrzeby stworzenia miejsca wyjątkowego i normalnego jednocześnie: domu dla dzieci i młodzieży.

Domu, który zagwarantuje bezpieczeństwo dzieciom odczuwającym niepokój. Domu, który zapewni miłość dzieciom porzuconym i niechcianym. Domu, w którym każde dziecko przekona się, że warto żyć. Domu, który już jako dorości, opuszczą pozytywni, młodzi ludzie z chęcią i możliwościami zmiany świata na lepsze.

Siedmioro wspaniałych

Czyli kim są podopieczni fundacji? To dzieci. Dzieci, które w swoich krótkich życiach przeszły zbyt wiele. Dzieci, które z powodu różnych zawirowań losu nie wychowują się wśród swoich bliskich. Dzieci, które na codzień zmagają się z chorobami i niepełnosprawnością. Dzieci, które jak wszystkie inne potrzebują miłości i poczucia bezpieczeństwa. Przytulenia, bliskości.

Ty też możesz pomóc!

Sprawą priorytetową jest remont domu. Warunki lokalowe nie są bez znaczenia. Każdy z nas pragnie po ciężkim dniu odpocząć na wygodnej kanapie. Lokal siedmiorga wspaniałych ma powierzchnię 160 metrów, a przepisy wymagają, aby spełniał najwyższe standardy sanitarne i przeciwpożarowe. 

Prosimy o wsparcie dla fundacji:

Numer Konta Santander: 

15 1090 2705 0000 0001 4306 7015
Fundacja Moje Drzewko Pomarańczowe
KRS 0000784543

Firma Gaz-But przekaże 10% kwoty zamówień złożonych w dniach 24.12-29.12.2019 w sklepie internetowym www.gaz-but.pl fundacji Moje Drzewko Pomarańczowe

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl