Blog kategorie
Blog chmura tagów
Możliwości podłączenia kuchni gazowych do butli 0
Możliwości podłączenia kuchni gazowych do butli

Podłączając kuchenkę lub płytę gazową do gazu z butli 11kg należy przede wszystkim pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego reduktora. Większość kuchenek w Polsce pracuje na niskim ciśnieniu 37mbar. 

Stosując reduktor o ciśnieniu wyjściowym 37mbar standardowym połączeniem jest montaż przewodu na opaski zaciskowe. Ciśnienie 37mbar jest ciśnieniem niskim i prawidłowo wykonany montaż na opaski zaciskowe jest w pełni bezpieczny. Połączenie przewodu do kuchenki i reduktora oraz zabezpieczenie go opaskami jest zabiegiem prostym, można wykonać to połączenie samodzielnie, nie ma potrzeby korzystania z usług wykwalifikowanego gazownika.

Gotowy komplet składa się z reduktora o ciśnieniu 37mbar, dwóch opasek zaciskowych oraz węża o długości 150cm. Kompletując samodzielnie klienci mogą wybrać dowolną długość przewodu spośród różnych rodzajów węży do gazu propan-butan.

Ten rodzaj połączeń stosowany jest najczęściej w przypadku kuchenek turystycznych wyposażonych w króciec z wyjściem na wąż. W przypadku płyt gazowych i kuchenek nie wyposażonych w króciec należy dodatkowo dokupić złączkę prostą lub kolanko w celu podłączenia węża do kuchenki. 

Zestaw przyłączeniowy do butli gazowej

Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy w naszej ofercie gotowe zestawy przyłączeniowe zakute mechanicznie i sprawdzone wysokociśnieniowo. Od strony podłączenia kuchni lub płyty gazowej zestawy zakończone są złączką 1/2". Występują w najbardziej popularnych wariantach:

Ponadto na życzenie klienta możemy przygotować zakuty mechanicznie przewód o innej długości.

Zestaw podłączeniowy do płyty gazowej

Z kolei w lokalach gastronomicznych powodzeniem cieszą się zestawy przyłączniowe z przewodem o zewnętrznym oplocie siatkowym wykonanym ze stali nierdzewnej. Ochronia on wewnętrzną rurę karbowaną przewodu gazowego przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo powłoka zewnętrzna posiada właściwości ognioodporne.

Przewody te są odpowiednie do stosowania w miejscach objętych przepisami dotyczącymi reakcji na ogień. Szczelność w przypadku pożaru wynosi 650 stopni przez 30 minut. 

Przewód gazowy z reduktorem

Zestawy te występują w dwóch wariantach i sześciu długościach: od 50cm do 200cm.

Klienci mogą również wybrać zestaw z innym reduktorem np.; o zwiększonej przepustowości 4 kg/godz 

Wybierając dowolny sposób podłączenia kuchenki czy płyty gazowej do gazu z butli należy zwrócić uwagę na szczelność połączeń. Sprawdzenia szczelności można dokonać za pomocą roztworu wody z mydłem lub za pomocą testera. Przypominamy, że niedopuszczalne jest użytkowanie instalacji gazowej, w której występują nieszczelności.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl