Wąż z zaworem szybkozłącze 100cm

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 115,00 zł 115.00
ilość szt.
Producent: e-GAZ
Kod produktu: ID0065

Opis

Zastosowanie elastycznego węża zamiast tradycyjnego "sztywnego'" łączenia pozwala w bezpieczny sposób podłączyć urządzenia gazowe z instalacjami gazu ziemnego, miejskiego (z sieci) czy też gazu płynnego (np. w domach zasilanych gazem ze zbiorników umieszczonych na posesji). Znacząco skraca czas montażu oraz ogranicza ilość kształtek, a co za tym idzie, jest bezpieczniejsze i wygodniejsze.
Pozwala również na swobodne manewrowanie podłączonym urządzeniem - szczególnie przydatne w trakcie prac porządkowych.

Zastosowany zawór /szybkozłącze/ samoczynnie odcina dopływ gazu z instalacji przy odłączeniu od urządzenia odbiorczego. Jest to cecha szczególnie przydatna w trakcie prac remontowych czy przy wymianie urządzeń, np. po zakupie nowej kuchenki czy wymianie ogrzewacza gazowego.

Wąż jest odpowiedni do używania w miejscach objętych przepisami dotyczącymi reakcji na ogień.

Szybkozłącze wykonane jest zgodnie z normą PN-EN 15069 (zabezpieczające zawory przyłączeniowe).
Elastyczny przewód gazowy posiada z jednej strony końcówkę bagnetową, która pasuje do gniazda szybkozłącza. Końcówkę po włożeniu do szybkozłącza przekręca się co powoduje otwarcie zaworu.
Szybkozłącze posiada również pozycję „zamknięte”, co oznacza, że przewód jest podłączony, ale gaz nie płynie. Każde rozłączenie przewodu z szybkozłączem powoduje odcięcie gazu.


Druga strona przewodu zakończona jest stałą nakrętka z gwintem R ½”. Długości: 0,50 m; 0,75 m; 1,00 m; 1,25 m; 1,50 m oraz 2,00 m.
Metalowy, elastyczny przewód do gazu, wykonany ze stali nierdzewnej typu 304L, w oplocie z drutu ze stali nierdzewnej 304, w ochronnej powłoce z PCV. Przewód wykonany zgodnie z normą PN-EN 14800 - typ 1 o nieograniczonym promieniu zgięcia.
Posiada nieruchomą nakrętkę wykonaną ze stali nierdzewnej z gwintem R1/2”(wg. PN- EN 10226-1), z drugiej strony podłączenie bagnetowe do kurka szybkozłącza gazowego. Połączenie przy nakrętce stałej doszczelnia się na gwincie zgodnie z ogólnymi zasadami, drugi koniec jest podłączony do szybkozłącza.

Atesty i Certyfikaty
Przewody "e-GAZ 113"wraz z szybkozłączem są odpowiednie do stosowania w miejscach objętych przepisami dotyczącymi reakcji na ogień.
Klasa ogniowa przewodu: B -s2, d0.

Certyfikat Zgodności Nr 0085-CPR-BU0356(przewód).
Deklaracja właściwości użytkowych Nr 2/305/PROFI/2015.
Certyfikat Zgodności Nr 0085-CPD-CN0284 (zawór szybkozłącza).
Deklaracja właściwości użytkowych Nr 1.

Produkty powiązane

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl