Jak podłączyć butle gazowe zamiast kartusza w grillu? 0
Jak podłączyć butle gazowe zamiast kartusza w grillu?

Jak podłączyć grill gazowy na kartusze do butli gazowej?

Często trafiają do nas klienci użytkujący grille gazowe zasilane kartuszami, którzy szukają sposobów na podłączenie butli gazowych. Poniżej zaprezentowane rozwiązania dotyczą wyłącznie grilli, które mają wbudowany reduktor gazu oraz w których, producent przewiduje możliwość zasilania również butlami gazowymi.

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie redukcji gwintów. Po nakręceniu jej na gwint butli turystycznej uzyskujemy gwint 7/16” czyli dokładnie taki jak w popularnych kartuszach gazowych np. Coleman, Meva, ElicoCamp, Primus. Możemy wówczas użyć butli gazowej zamiast kartusza podłączając ją bezpośrednio do istniejącego reduktora.

W przypadku chęci zasilania grilla z butli gazowych 11 kg proponujemy przewód gazowy z reduktorem. Przewód z jednej strony zakończony jest gwintem (zewnętrznym) 7/16” – dokładnie takim samym jak kartusz. Z drugiej strony zakończony jest reduktorem średniego ciśnienia do butli gazowej 11 kg. Reduktor zmniejszy ciśnienie gazu wychodzącego z butli i oddziałującego na wąż gazowy tak, aby cieszyć się bezpiecznym grillowaniem. Zastosowany reduktor średniego ciśnienia (2,5 bar) umożliwi również prawidłowe działanie zamontowanego w grillu reduktora niskiego ciśnienia.

W ofercie posiadamy również podobny przewód marki Cadac dedykowany do grillów Safari Chef

Za pomocą redukcji kątowej opcję z przewodem z reduktorem można również zastosować wybierając butle turystyczne.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl