Czujnik zderzenia w produktach Truma 0
Czujnik zderzenia w produktach Truma

Jeśli instalacja gazowa znajdująca się w pojeździe ma działać także w trakcie jazdy to instalacja gazowa w pojeździe musi być wyposażona w specjalne zabezpieczenia, które w razie wypadku zapobiegną wyciekowi gazu.

Polecamy Państwu produkt Duo Control z czujnikiem zderzenia

Czujnik zderzenia to automatycznie działające zabezpieczenie i część armatury redukcyjnej. Jeśli instalacja gazowa w pojeździe ma działać także w czasie jazdy, czujnik zderzenia chroni przed niekontrolowanym wypływem gazu płynnego np. w razie wypadku drogowego.

Aby uruchomić czujnik zderzenia w produktach Truma należy wcisnąć przycisk Reset, który otwiera dociskany sprężyną zespół uszczelniający (rys. 1)

Instalacja gazowa w camperze

Kula wtacza się w położenie spoczynkowe i zapobiega zamknięciu zespołu uszczelniającego. W ten sposób jest zapewniony przepływ gazu. Przyciisk Reset zostaje zwolniony. Można bezpiecznie korzystać z instalacji gazowej także w trakcie jazdy (rys. 2)

Instalacja gazowa w camperze

W razie wypadku pojazdu czujnik zderzenia blokuje bezpośrednio przepływ gazu. Od prędkości zderzenia ok 15-20 km/godz kula zmienia spoją pozycję i zwalnia zespół uszczelniający. Przepływ gazu zostaje zamknięty (rys. 3) i pozostaje w tym stanie, aż do ponownego ręcznego otwarcia przyciskiem Reset.

Instalacja gazowa w camperze

Źródło: gok.pl

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl